Zestaw do pielęgnacji drzwi PORTA Door Care – jak używać? – DrzwiiAkcesoria.pl

Prawidłowa pielęgnacja drzwi ma istotne znaczenie dla ich żywotności. Odpowiednio zadbane, posłużą przez dłuższy czas, ciesząc przy okazji doskonałym wyglądem. Produkty PORTA Door Care są odpowiedzią na pytanie, czym myć drzwi, by nie tylko utrzymać je w czystości, ale także odświeżyć powierzchnię skrzydeł. Przedstawiamy profesjonalne środki do czyszczenia drzwi z linii PORTA Door Care!

 

PORTA Door Care Cleaner – bezpieczne czyszczenie drzwi

Czyszczenie drzwi to nie tylko regularne przecieranie ich z kurzu. Niejednokrotnie trzeba mierzyć się z trudniejszymi wyzwaniami, takimi jak plamy tłuszczu, nieudane woskowanie, pomalowanie przez dzieci czy osad po nikotynie.

 

Wbrew pozorom, do usunięcia tak problematycznych zabrudzeń, jak wymienione powyżej, nie należy używać zmywaka kuchennego, ani silnych preparatów. PORTA Door Cleaner to nie tylko bardzo skuteczny środek do czyszczenia drzwi, ale również w pełni bezpieczny dla wszystkich rodzajów ich powierzchni. Nadaje się do użycia zarówno na skrzydłach wykonanych z naturalnego drewna, jak i płyty oraz innych materiałów. Co ważne, pozostaje bezpieczny dla drzwi o wysokim połysku oraz impregnowanych.

 

PORTA Door Cleaner

Zestaw do pielęgnacji drzwi PORTA Door Cleaner zawiera bezpieczny i skuteczny środek do czyszczenia powierzchni skrzydła, produkt do odświeżania i regeneracji drzwi oraz specjalną ściereczkę.  

 

Co więcej, PORTA Door Cleaner wykazuje działanie antystatyczne. Oznacza to, że zmniejsza osiadanie kurzu i innych drobinek na powierzchni drzwi, co ułatwia ich dalszą pielęgnację.

 

PORTA Door Care Refresher stanowi idealne uzupełnienie produktu PORTA Door Care Cleaner. Odświeża powierzchnię drzwi, przywracając ich pierwotny kolor. Jego działanie sprawdza się zarówno w przypadku skrzydeł o naturalnej barwie drewna, jak i tych białych czy czarnych lub wyróżniających się oryginalnym kolorem. Preparat do odświeżania powierzchni drzwi marki PORTA jest bezpieczny dla wszystkich skrzydeł wykonanych z drewna naturalnego, a także okleiny bądź płyty. Zarówno lakierowanych nowoczesnych, jak i stylizowanych. Ze względu na brak dodatku wosku oraz silikonu, nie jest jednak odpowiedni dla powierzchni woskowanych i olejowanych, o wysokim połysku.

Ten prosty w użyciu produkt dodatkowo regeneruje skrzydła drzwiowe, usuwając z nich szare plamy, które pozostają po wodzie bądź alkoholu. To cecha, która ma znaczenie nie tylko pod względem regeneracji drzwi, ale również ich czyszczenia. W razie wystąpienia smug np. wskutek mycia wodą, PORTA Door Care Refresher skutecznie się ich pozbędzie, bez konieczności długiego pucowania powierzchni drzwi.

 

Zestaw do pielęgnacji drzwi PORTA Door Care – jak używać?

Pielęgnacja drzwi z zestawem PORTA Door Care, w którego skład wchodzi Cleaner, Refresher oraz ściereczka, nie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu czy energii. Preparatów wystarczy używać raz na 2-3 tygodnie. Warto przy tym pamiętać, by w międzyczasie przecierać powierzchnię drzwi z kurzu suchą ściereczką (już bez użycia innych środków czyszczących czy regenerujących).

A jak i czym myć drzwi z zastosowaniem produktów PORTA? Najlepiej użyć miękkiej trykotowej ściereczki dołączonej do zestawu, nasączonej niewielką ilością preparatu. Będzie bezpieczna zarówno dla naturalnego drewna, jak i płyty oraz innych materiałów. Tak przygotowaną szmatką należy przecierać powierzchnię drzwi do usunięcia zanieczyszczenia lub osadu pozostałego po wodzie czy alkoholu. Jeżeli drzwi wyjątkowo często ulegają zabrudzeniu, warto używać produktów (bądź samego Cleanera) częściej, zgodnie z potrzebą.

Należy pamiętać, by do pielęgnacji drzwi nie stosować ostrych akcesoriów czyszczących, takich jak szczotki, szpachelki, druciaki czy szorstkie gąbki. Mogą one bowiem zarysować powierzchnię drewna oraz innych materiałów drzwiowych.

Wypróbuj możliwości zestawu PORTA Door Care w swoim domu lub firmie!